BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

tobula

“Dievas nepajėgė mūsų sukurti tobulais; visa, ką jis įstengė, tai padaryti mus aklais savo trūkumais”

Pasak šios citatos autoriaus, nieko pasauly nėra tobulo, nes net pats  Dievas toks nėra. Tačiau mes nuolat girdime ir tariame “tai tobula”. Tai vis dėlto, ar egzistuoja tobulumas? Ir kas jis yra?

Ar tobulumas tai kai viskas yra be priekaištų? O gal tuomet, kai jų nematome? Viename pirmųjų mano įrašų yra toks sakinys :” Ji jau buvo spėjusi sušalti kojas braidydama po šlapią žolę, bet tai pamiršo tam, kad akimirka būtų tobula”. Vadinasi, nekreipiant dėmesio į tam tikrus dalykus ,galime  pasakyti, kad gyvenimas yra tobulas. Tiesiog neesminius dalykus pamiršę, o pirmame plane rodydami mums svarbiausius dalykus.

Aš ir kartais sakau, kad gyvenimas yra tobulas. Tiesa, turiu omeny tik akimirkas. Būtent tas, kai pamirštu visokias smulkmenas ir galvoju tik apie tai, kas yra šalia. Šiandien suvokiau, kiek daug aš turiu, kai aplankiau neįgalius vaikus. Ir kiek jie turi daug taip pat. Jie turi nuoširdumą ir atvirumą. Bet apie tai galbūt kitą kartą (suprask kitame gyvenime:)

Pasak mano vieno draugo, tai gyvenimas yra tobulas. Ne atskiros akimirkos, o visas gyvenimas:
- O kas žino, kas mums yra geriausia? Aš galiu pasakyti, kad viskas mano gyvenime buvo geriausia. Ir kad mano gyvenimas yra tobulas.
- Mano gyvenimas ne visada buvo tobulas, bet aš nieko nekeisčiau. Net to, kas buvo bloga ir klaidinga, apmaudu ir sukėlė daug skausmo, - pasakiau aš.
- Nemąstyk, kad jis netobulas: jis vienintelis, jo su niekuo negali palyginti.
- Be to, kas įvyko, nebūčiau tuo, kas esu.
- Taigi, jis yra tobulas.
<....>
Tačiau vėliau kalba vėl sugrįžo prie gyvenimo tobulumo ir netobulumo.
- Bet juk sakei, akd tavo gyvenimas tobulas, vadinasi negali būti geriau.
- Kol nepagalvoju, kad galėjo būt geriau.

Vadinasi, galima daryti prielaidą, kad gyvenimas yra tobulas, jei mes norime jį matyti tobulą. Ir nieko nebus tuomet nei per daug, nei per mažai. Nes jei norėsime rasti kokį trūkumą, visuomet jį rasime.

Profesionalus menininkas, ko gero, pasakytų, kad tobulumas neegzistuoja. Per 11 metų Liepaitėse ne kartą esu girdėjus frazę, kad profesionalūs menininkai kūrinį gali groti ir 20 metų, tačiau vis vien sakys, kad gali būti dar geriau, kad tobulumas nėra pasiektas. Tačiau muzika nėra gyvenimas ir to, kas tinka muzikai, ne visuomet galime taikyti gyvenimui.

Gaila, kad dažnai mes reikalaujame iš žmonių tobulumo. Skaičiau įvairių žymių žmonių minčių, kurios teigė, kad tobuli žmonės yra muziejuje, ir kad tas, kuris nori pasiekti viską, niekuomet nepasieks tobulybės. Vis dėlto, kai kurie žmonės ieško tobulo draugo/ės ar tobulos antrosios pusės. Bet ar tokia egzistuoja? Koks žmogus gali būti tobulas kitam? Sakoma, kad nėra tobulų žmonių, kol neįsimyli. Visiškai tam pritariu, tačiau laikui bėgant išryškėja žmogaus trūkumai.  Tuomet yra trys išeitys: ieškoti tobulojo, kuris neturi trūkumų, arba nekreipti dėmesio į juos ir manyti, kad tas žmogus tobulas, arba pamilti ir tuos trūkumus.

Man labai patiko vienas pasakojimas apie vyrą, kuris ieškojo tobulos moters ir po kelerių metų paieškų rado tokią, kokios troško: gražią, iškalbingą, protingą, apsiskaičiusią, žavingą,išmintingą, švelnią, darbščią ir visokią kitokią. Tačiau ta moteris jam atsakė: “Aš  taip pat ieškau tobulo”. Jis nebuvo tobulas.

Įdomu tai, kad tobulumas rūpėjo žmogui visuomet ir net Biblijoje yra aprašoma tobula moteris: darbšti, ištikima, autoritetinga, puiki strategė, kuri numato savo veiklą, vadinasi, nekvaila, aktyvi, energinga, graži,  veikli ir mokanti priimti sprendimus, dosni ir gailestinga, tikinti, švelni ir nuolanki. Tačiau nepamirštama paminėti, kad tokia moteris - retas radinys.

Rodyk draugams

Komentarai (3) »

 1. 1

  Grim rašė,

  2007-12-24 @ 18:12

  Tobulumas yra turbūt subjektyviausiai suprantamas dalykas pasaulyje :)

 2. 2

  pupulis:* rašė,

  2009-01-03 @ 15:02

  perkaiciusi si straipsni susipasciau begalo patiko!!

 3. 3

  ugne rašė,

  2009-06-02 @ 10:45

  nerealiai pamokama istorija. va manau , kad autorius kuris rašė taip pat pasakytų , kad nerealių nėra , nei pamokymų , nei žmonių.

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: