BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šaltis

   Nežinau kodėl, bet šiąnakt prisiminiau užpraeitą žiemą, kai buvo  labai labai šalta lauke.

 

     Stoviu stotelėj prisirengus kaip pingvinas ir tik akys kyšo iš po šaliko ir kepurės. Kaip minėjau, tada buvo tikrai labai šalta,  tad visi panašiai atrodė, kadangi be šaliko ant nosies lipdavo šnervės. Netoliese stovėjo moteris su savo dukryte. Mergaitė dar nedidelė, gal kokių 5-6 metų. Ji sako savo mamai:

    -Mamyte, bet gerai, kad taip šalta!

    -Galėtų būti ir šilčiau truputuką, smagiau būtų.

    -Ne ne, dabar labai smagu! 

    Vaikai džiaugiasi viskuo, kuo tik įmanoma: šalčiu ir karščiu, lietum ir sniegu, diena ir naktim.Jie nesiruošia gyventi, jie nelaukia geresnių dienų. Jie bijo baubų, kurie slepiasi tamsoje, bet jie nebijo mylėti. Jie nebijo sakyti “myliu” ar  “tu man nepatinki”. Jie svajoja užaugti, o užaugę svajoja vėl tapti vaikais, jei dar svajoja… Jie nori būti panašūs  į savo tėvus, o tapę tėvais, nenori, kad šių vaikai būtų panašūs  į juos pačius.

 

    Labiausiai man patinka vaikai tuo, kad jiems nėra blogo oro. Jiems smagu taškytis balose, nors smagu ir statyti smėlio pilis. Patinka maudytis sniege, bet mėgsta rinki rudeniškus lapus.

 

   *** 

    Kai buvo bobų vasara, nuvažiavau su dviračiu ant Tauro kalno. Negalėjau sau leisti to nepadaryti. Sėdėjau  ir gėrėjausi miesto vaizdu. Šalia
nuo kalno ridenosi dvi mergaitės. Gera klausyti buvo kaip jos krykštauja. Bet staiga viena iš jų sako: “Ei, čia gali būti kakučių!” Ir abi staiga sustojo. Mintyse buvo labai juokinga. Ne tik iš jų situacijos, bet ir todėl, kad su broliu taip pat kaime pievoj ridendavomės ir būdavo labai linksma, bet kai suvokdavom, kad žolėj gali būti ir negerų dalykų, paliktų vištų, sustodavom.:)


 

 

     *** 

    Man šis ruduo buvo nuostabus. Ir tebėra, nors laukiu žiemos. Smagu ko nors laukti.    Šaltis nešaldo. Tik mažumėlę. Labiau už viską sušaldo žmonės.


 

Rodyk draugams

Komentarai (4) »

 1. 1

  Grim rašė,

  2007-11-04 @ 16:13

  Aha, ir aš pagalvoju, kad gerai būtų vėl grįžt į vaikystę :).

 2. 2

  Milda rašė,

  2007-11-04 @ 16:25

  Nebūtina būti vaiku, kad galėtum drąsiai sakyti "myliu" ar "tu man nepatinki". Nebūtina būti vaiku, kad galėtum braidžioti po balas ir maudytis sniege. Todėl aš noriu ne grįžti į vaikystę, o išsaugoti tai, ką vaikai turi geriausia.

  Redagavo mildamildam 2007-11-04 20:53

 3. 3

  thony rašė,

  2007-11-11 @ 22:07

  visi mes turim teisę būti tokie, kokie norime būti. Ir daryti tai, ką norime. Ir dūkti. Ir būti atviri. Būti paprasti? Kodėl mes dažnai nesinaudojame šia teise?

 4. 4

  mildamildam rašė,

  2007-11-11 @ 22:24

  nes bijom būti nesuprasti, išpeikti arba net bijom patys savęs. Nei vienos rimtos priežasties nėra.

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: