BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kur nuneša sapnai?

                                                                                              “Visas gyvenimas - tik sapnas”

  

Sapnas man buvo nuo pat vaikystės nepaprastas dalykas. Aš jais žavėjausi. Žaviuosi ir dabar.  Gaila, bet retai pabandau pagalvoti, o ką gi jie reiškia? Sakai nieko? Sutinku.  Kai pamąstai, kas yra svarbiausia gyvenime, kas turi tikrą ir svarią reikšmę, tuomet daug kas atrodo nebe taip svarbu. “Ką visa tai reiškia, palyginus su visu gyvenimu?”  

Ir vis dėlto.  Jei leidi, kad sapnai tave kur nors nuneštu, neabejoju, kad jie nuneš.  

Ar niekada vaikystėj nebuvo tokio jausmo, kad sapnuodamas suvoki, jog sapnuoji ir gali valdyti sapną?  

***  

Kokios spalvos sapnai ir kaip jie skamba?  

Ilgai negalėjau suvokti, ar girdžiu sapnuodama. Juk sapnų būna panašių į nebylųjį kiną - nespalvoti ir begarsiai. Visi žodžiai yra kažkur kitur.O gal net nereikia žodžių?  

Ir vis dėlto pavyko suprasti, kad mano sapnuose spalvų yra:) Nes vieną kartą netyčia atkreipiau dėmesį į tai, kad sapnavau geltonas gėles:)  

Dialogų nesapnuoju. Bet man atrodo, jog dėl to ir yra sapnai įtaigesni. Jie kalba be žodžių. Ir vis dėlto juose yra muzikos ir daug garsų. Tai supratau, kai nubudus suvokiau, kokia tyla vyrauja kambaryje. Sapne skambėjo muzika. 

  

  

 

                                                                                                                   
created by  Laurutė :)
 

             ***  

Ar sapnai buria ateitį?  

Ir tikiu, ir ne. Tikiu asmenybe, o ne banda. Tikiu, kad sapnas gali tau kažką reikšti, kažką perduoti, galbūt padėti. Bet tą turi suvokti pats, nes niekas tavęs nepažins geriau, nei tu pats( be abejo, jei ryšiesi save pažinti…). Tad kokie dar gali būti sapnininkai, teigiantys, kad jei sapnavau obuolį, rytoj bus sėkminga diena, bet jei sapnavau bulvę, nesėkminga, reikia saugotis mašinų, nes gali įvykti eismo nelaimė. Ir iš vis, net kai maža žiūrinėdavau tuos sapnininkus, nesuvokdavau, kad galima sapnuoti bulvę, obuolį ar dar ką nors? Viso sapno metu matai vien tik bulvę? Na nesu jau tokia kvaila, suprantu, kad ne… Šiaip mėgstu paironizuoti. Tačiau sapnininkas netinkamas net šiaip pavartyti; labai stipriai abejoju žmonijos simboliais. Galit  į mane mesti batą, bet nuomonės nepakeisiu.  

***  

Sako, kad jei labai nori ką nors susapnuoti, tau pavyks. Ilgą laiką į tai žiūrėjau su netikrumo šešėliu. Tačiau jis išsisklaidė, kai man tai pavyko.  Kartą labai norėjau susapnuoti vieną žmogų. Viskas tarp mūsų buvo taip neaišku, taip tolima ir kartu artima, taip nejauku ir kartu mistiškai miela, kad sąmoningai troškau jį susapnuoti. Susapnavau. Daugiau nepavyko. Nepavyko taip stipriai trokšti, ką nors susapnuoti. Užgaida per silpna, kad ją išgirstų kažkas, kas dalina, kuria, dovanoja ar siunčia(nelygu kaip supranti pats) sapnus.  

***Tai miegi ar ne?

 
 

Gyvenime nebuvo įdomesnės nakties, kai kalbėjau su miegančiu žmogumi. Taip taip, su miegančiu! Daug kam jau pasakojau šia istoriją. Po savaitgalio su Agne sugrįžom į sanatoriją, atvažiavom jau tada, kai visi turėjo miegoti (22h), buvom baisiai aprėktos bjaurios seselės, o mūsų kambariokė Aušra iš pradžių labai apsidžiaugus mūsų atvykimu, greitai užmigo. O mes su Agne kalbėjomės toliau. Po kokios valandos Aušra  pradėjo lovoje spardytis ir šaukti, kad pagaus, kad įspirs. Kad ji lunatikuoja buvom įspėtos jau seniai, tad tik truputį pakikenom. Agnė sako: “Bet jei ji sapnuotų, kad smaugia, tai ir pasmaugtų”. Gali būti. Bet tada tai dar skambėjo juokingai. Netrukus Aušrytė apsivertė ant kito šono ir pradėjo vergti. Labai nejauku pasidarė ir aš nubėgau pas Agnę į lovą.  “Penktadienį jai paskambino mama ir pasakė, kad neatvažiuos per jos gimtadienį ir Aušra labai skaudžiai sureagavo, labai verkė, išgyveno…”, - pasakiau Agnei. Įdomu, kad tada Aušra pradėjo kalbėti toliau : ” Mamyte, atvažiuok per mano gimtadienį, labai prašau, atvažiuok… 16 metukų, man labai svarbu, tikrai … Prašau”…. “Jai labai svarbu šeima, o ši - išsibarsčiusi po visą pasaulį”, - toliau analizuoju jos atviravimą miegant. Aušra po mano tokio pasakymo patvirtina tai, ką pasakiau :”Tėvelis mane paliko kai man buvo vienas metas, sesė išvažiavo į Londoną, o močiutė Amerikoj… Pasiilgstu aš jų labai”.  Patikėkit, tikrai ne tik kad nejauku buvo, bet net ir kaip reikalas baisu! Agnė sako : “Jei išsipūsiu nosį, gal ji pabus? “. Po veiksmo “nosinė - nosis” abi pradėjom kikenti, o Aušra taip pat… Tada ir susivokėm, kad ji reaguoja į tai, ką mes sakom, ji viską suvokia! Tam išsiaiškinti tebuvo vos vienas būdas… “Aušryte, kokios tau rytoj procedūros? ” Iš pradžių patylėjus atsakė: “Baseinas, mankšta, šildymai”. Tai buvo mūsų pokalbio pradžia. Įdomu tai, kad kai paklausėm, ar  ji miega, atsakė, kad miega. O į  klausimą, kur ši yra, pasakė, kad esanti toli toli. Tai kur būna žmogus, kai jis miega? Ar jo siela tikrai palieka kūną?

    Įdomu ir tai, kad ji nesuvokė su kuo kalba. Bent iš pradžių. Ir dar, vienu metu i kalbėjo su mumis ir sapnavo. Mes klausėme, ką sapnuoja. Pasakojo, kad bėga pas mamą. Savaime kyla klausimas, tai su kuo mes kalbėjom? Ar ji gali miegoti, sapnuoti ir dar  sąmoningai atsakinėti į klausimus? O gal nesąmoningai? Aišku tik viena, klausimų čia daugiau nei atsakymų.Ačiū Agnei, be kurios būčiau mirus iš baimės ;) šioj situacijoj atsiskleidė jos drąsa.

 

Rodyk draugams

Komentarai (8) »

 1. 1

  Grim rašė,

  2007-11-14 @ 19:41

  Mano sapnai šiaip lyg ir visada būna spalvoti ir su garsais. Tiesa, kažkur skaičiau, kad taip būna tik pas vėžiukus :).
  O šiaip tai irgi regis yra pavykę susapnuot kažką iš anksto užsimanius. Bet va labiausiai erzina, kai kas nors pažadina vidury kokio nors gero sapno. Taip būna gaila :).

 2. 2

  thony rašė,

  2007-11-14 @ 23:35

  tiesa, atsakymų niekas negali rasti. Klausimai vis kyla ir kyla iš naujo. Apie mano lunatikavimus žinai :)

  bet iš tiesų sapnai - tai vienas iš žmogaus stebuklų. Yra įrodyta (nežinau kaip), kad sapnuoja kiekvienas žmogus, tik daugelis nepamena savo sapnų. Vienu metu ir man taip buvo. Žinai, kad sapnavai, bet nieko nepameni. Kažkaip praėjo. Nors ir dabar daugelio sapnų nepamenu. O isiminusius pasianalizuoju pats sau (aišku, sunkiai sekasi).

  O dar yra pranašingi sapnai. Sapnavau tokį tik vieną savo gyvenime. Deja, jis buvo susijęs su mirtimi. Galbūt aprašysiu tai savo blog'e. Galbūt ne.

 3. 3

  milda rašė,

  2007-11-15 @ 17:14

  Thony: Manau, kad pranašingi sapnai nebūna dažni… :)

  Grim: Na, pasirodo vėžiukai nėra tokie jau išskirtiniai :) spalvotus ir "įgarsintus" sapnus sapnuoja ir kiti ;)

  Redagavo mildamildam 2007-11-15 17:30

 4. 4

  Grim rašė,

  2007-11-16 @ 16:51

  Gali būt, tik skaičiau tai kažkur.

  O šiaip va šiandien labai keistą sapną "apturėjau", kol nepažadino žadintuvas. Ir gerai, kad pažadino…

  Sapnuoju, kad įeinu į kažkokį pastatą. Nors patalpos visai nematytos, bet kažkodėl žinau, kad čia "Europos" pastatas. Praeinu vieną patalpą, ieinu į kitą ir staiga išgirstu, kaip gretimoje patalpoje kažkas sušunka: "Apiplėšimas !". Atsisuku, matau keletą vyrų su ginklais. O patalpa lyg kokiam banke. Mūsų patalpoje daug žmonių, apsauginis uždaro mūsų patalpą stiklinėmis durimis. Jis išsitraukia šautuvą ir šauna pro stiklą į vieną iš nusikaltėlių, subyra stiklas. Tada kitas nusikaltėlis nušauna vienintelį apsauginį ir paima vieną įkaitą. Kiti žmonės nukritę ant žemės. Išgirstu žadintuvą ir suprantu, kad tai tik sapnas…

 5. 5

  milda rašė,

  2007-11-18 @ 14:40

  įželgiu neigiamą televizijos įtaką :)

 6. 6

  Grim rašė,

  2007-11-18 @ 16:49

  Nu gi nežiūriu aš jau tokių filmų su nuvalkiotais scenarijais ! :)

 7. 7

  milda rašė,

  2007-11-18 @ 20:58

  bet esu tikra, kad žiūrėjai, nes aš ir žiūrėdavau, ir net būdavo įdomu :) dar galima įžvelgti ne vien tik TV, bet ir žaidimų, kuriuose daug smurtų elementų, net jei jie yra strateginiai ir t.t. :) Net ir "mario" su smurto , nors galbūt užslėptais, elementais yra:)

  beveik viskas yra saugoma pasąmonėje :)

 8. 8

  ugne rašė,

  2009-06-02 @ 11:01

  labai dažnai sapnuodama suvokiu , kad tai yra sapnas ir jį valdau . arba vieną kartą sapnavau ‘milžinus’ vaikščiojančius po mano namus ir mindinčius mano šeimos narius , aš pati suvokiau , kad tai sapnas ir jį valdžiau pati , aš atsisėdau ant kėdės, susidėjau koją ant kojos ir pasakiau :
  vistiek tai tik sapnas !
  dažnai atsikeldavau nuo vaisių sapnų ir rėkdavau , dažnai verkdavau , bet keisčiausia būdavo , kad aš per sapnus naktimis verkdavau , juokdavausi , kalbėdavau , o kartais būdavau lunatike ir per sapnus atsikeldavau pvz uždaryti lango .
  rytais atsikėlus girdėdavau šeimos narių pokalbius apie mane ir jų pasakojimus , kad aš eilinį kartą juokiausi , verkiau arba kalbėjau .
  atsikėlusi tikrai man užeidavo juokas įsivaizdavus kaip aš atrodžiau .
  bet kartą atsikėliau naktį ir pamačiau , kad įjunktas TV , man nebuvo keista aš supratau , kad tikriausiai per miegus jį įjungiau . aš greitai jį išjungiau . Nuo to laiko visi labai bijodavo miegoti su manimi arba tam pačiam kambary.
  Kartais ir pati išsigasdavau kad esu lunatikė. :D

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: